Informace

V roce 2019 bude EPM v ČR pořádat dvě regionální výběrové konference (RVK). Druhá z nich se uskuteční od 22. do 24. listopadu v Uherském Hradišti. Zasedání bude třídenní akcí pro studenty středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Na konferenci se bude dále podílet skupina 40 facilitátorů, kteří budou jak z České republiky, tak z různých zemí celé Evropy. Celá konference bude probíhat v anglickém jazyce. Díky tomu budou studenti rozvíjet nejen své schopnosti při debatování, ale také se zdokonalovat v anglickém jazyce.

Hlavními organizátorkami zasedání jsou Alžběta Vítková (ČR) a Hana Vicherková (ČR), předsedou konference je Arthur Würsten (PL).

Na zasedání se počítá s účastí více než 80 delegátů neboli žáků středních škol z celé České republiky i zahraničí. Během konference se posléze rozdělí do osmi pracovních skupin (výborů), přičemž v každé z nich budou diskutovat nad přiděleným aktuálním tématem, jež zastřešuje motto zasedání “Tearing down the walls of obliviousness, exploring the new”. Následně na dané téma vytvoří tzv. rezoluci – nástin možného řešení problému. Delegáty povede přibližně 40 členný mezinárodní tým facilitátorů.

Během akce také proběhne bohatý doprovodný program, a to jak pro studenty, tak i učitele, kteří je budou doprovázet.

RVK bude mít mimo jiné soutěžní charakter – nejúspěšnější delegáti dále postoupí na Národní výběrovou konferenci, která se bude konat v březnu 2020. Jejich možnosti zapojit se v EPM však národní výběrovou konferencí nekončí. Ti nejúspěšnější delegáti každoročně reprezentují Českou republiku v zahraničí na mezinárodních zasedáních Evropského parlamentu mládeže.

Kontakty

Alžběta Vítková & Hana Vicherková

Hlavní organizátoři

Aneta Šeráková

Kontakt pro média

Pro média

V případě zájmu o mediální spolupráci nás neváhejte kontaktovat na adresách uvedených výše.