Zajímá vás, jak se můžete zapojit do dění EPM v ČR?

PRO UČITELE

Pro učitele

  • Jste učitel/ka na střední škole?
  • Máte zájem pomoci studentům v jejich rozvoji a zvýšit prestiž Vaší školy?
  • Chcete se seznámit a diskutovat s kolegy z ČR i ze zahraničí

Pokud ano, tak Evropský parlament mládeže (EPM) Vám má určitě co nabídnout. Ideální způsob jak se seznámit s naší organizací je uspořádat na Vaší škole Den EPM, kterému (ne nutně) předchází prezentace o našich aktivitách. Na Dni EPM, který je cca šestihodinovou praktickou ukázkou, jak probíhá zasedání EPM, mají žáci možnost se seznámit se základními principy práce na zasedáních a učitelé mohou posoudit možné přínosy organizace pro jejich žáky a školu. Naše organizace pořádá každoročně různá zasedání i dalších akce vzdělávacího charakteru – více informací naleznete v sekci Naše projekty.

Dále Vám můžeme nabídnout Projekt Understanding Europe, který žákům interaktivní formou přibližuje Evropskou unii.

Kromě podpory osobnostního rozvoje Vašich studentů přispívá spolupráce s námi k dobrému jménu školy. Právě účast Vašich studentů na českých a zahraničních zasedáních EPM propůjčuje Vaší škole jedinečnou prestiž. Mnoho škol s námi spolupracuje dlouhodobě a úspěchů svých studentů si velmi cení. Účastí na jednotlivých zasedáních získávají kontakty nejen samotní žáci, ale také vy, učitelé, jelikož se Vám naskytuje jedinečná možnost diskutovat se svými kolegy z ČR i ze zahraničí.

Pokud máte zájem o představení naší organizace na Vaší škole, neváhejte se obrátit na naše koordinátory pro komunikaci se školami a učiteli. Kontakty najdete v sekci Koordinátoři nebo níže.

PRO STUDENTY

Pro studenty

  • Chceš se seznámit s mladými lidmi ze 40 různých zemí Evropy?
  • Zkusit něco nového a jiného než jen běžné školní aktivity a stereotypní hodiny?
  • Zlepšit si angličtinu přímo v zemích po celé Evropě a přidat si jedinečné schopnosti do svého CV?

Pokud ano, pak Ti Evropský parlament mládeže (EPM) má určitě co nabídnout. Nejsnazší způsob jak se seznámit s naší organizací je dohodnout se s některým z učitelů a uspořádat na škole Den EPM, kterému (ne nutně) předchází prezentace o našich aktivitách. Den EPM je v podstatě shrnutí hlavních bodů našich zasedání do šesti hodin.

Nejjednodušší způsob jak dále pokračovat je zúčastnit se na podzim regionální konference, což je čtyřdenní zasedání, na které se může individuálně přihlásit každý student střední školy v ČR.

Chtěl(a) bys to vše zažít na nějaké z našich akcí? Možností, jak se zapojit, je hned několik!

  • Přihlas se spolu s dalšími studenty jako delegace* reprezentující svou školu na Regionální výběrové konference, které probíhají každoročně na podzim. Více informací na Facebooku nebo se přímo zeptej našich koordinátorů pro komunikaci se školami.

*Delegace neboli školní tým = zpravidla čtyři studenti a jeden pedagog jako doprovod (studentům musí být v době mezinárodního zasedání, na které by případně postoupili, minimálně 16 let).

  • Napiš nám na hr@eyp.cz a my ti nabídneme různé další možnosti zapojení.
  • A nezapomeň nás sledovat na Facebooku a Instagramu – tam jsou vždy nejnovější možnosti a akce!

Naše organizace může Tvojí škole taky nabídnout Projekt Understanding Europe – jde o představení základních principů fungování Evropské unie formou kurzu pro jednu až dvě školní třídy. Pokud se chceš dozvědět víc o Evropské unii, domluv se se svým učitelem či učitelkou, kontaktuj nás a my u Tebe na škole uspořádáme kurz Understanding Europe. Informační leták najdeš zde.

Koordinátoři pro komunikaci se školami a učiteli pro rok 2019/2020

Blanka Konvalinková

Koordinátorka pro komunikaci se školami a učiteli pro Čechy a Vysočinu

+420 702 054 770
konvalinkova@eyp.cz

Vojtěch Donát

Koordinátor pro komunikaci se školami a učiteli pro Moravu a Slezsko

+420 721 022 556
donat@eyp.cz