Informace

Druhá z Regionálních výběrových konferencí letošního roku se uskuteční od 24. do 26. listopadu 2017 v Českých Budějovicích. Zasedání bude třídenní akcí pro studenty středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Celé zasedání je zaštítěno a organizováno českými i zahraničními facilitátory. Veškerá  komunikace probíhá výhradně v angličtině. Na zasedání se počítá s účastí více než 80 delegátů neboli žáků středních škol z celé České republiky i zahraničí.

Předsedou Regionální výběrové konference je Hannes Alhvin (Švédsko), hlavní organizátorkou zasedání je Veronika Hauerová (ČR), editorem zasedání je J. Nathaniel Čamaj (ČR) a předsedkyní poroty je Anna Hagarová (ČR).

Žáci budou rozděleni do osmi komisí, jejichž úkolem bude vytvořit rezoluci na předem vybrané téma, týkající se současných světových problémů ze všech okruhů.  Všechna témata budou inspirována tématem zasedání „Inovování přítomnosti — přepisování budoucnosti“, tedy se jedná například o témata diskriminace romských obyvatel, pronikání automatizace a umělé inteligence do pracovního trhu nebo kyberterorismu. Účastníci budou také mít příležitost být součástí bohatého doprovodného programu, pro studenty i učitele, kteří se budou účastnit konference spolu s delegacemi studentů. Mezi doprovodný program bude patřit i mj. panelová debata, o níž Vám přineseme více informací v nejbližší době.

RVK bude mít mimo jiné soutěžní charakter – nejúspěšnější delegáti dále postoupí na Národní výběrovou konferenci, která se bude konat v březnu 2018. Národní výběrovou konferencí ale možnosti EPM nekončí. Ti nejúspěšnější delegáti každoročně reprezentují Českou republiku v zahraničí na mezinárodních zasedáních Evropského parlamentu mládeže.

Kontakty

Veronika Hauerová

hlavní organizátorka

Dominika Wilhelmová

komunikace se školami a učiteli

Aneta Šeráková

mediální vztahy

Partneři a sponzoři

Pro média

V případě zájmu o mediální spolupráci nás neváhejte kontaktovat na e-mailových adresách výše.

Pro média máme ke stažení dostupné následující materiály: