Informace

V roce 2019 bude EPM v ČR pořádat dvě regionální výběrové konference (RVK). První z nich se uskuteční od 1. do 3. listopadu ve městě Tábor. Zasedání bude třídenní akcí pro studenty středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Na konferenci se bude dále podílet skupina 40 facilitátorů, kteří budou jak z České republiky, tak z různých zemí celé Evropy. Celá konference bude probíhat v anglickém jazyce. Díky tomu budou studenti rozvíjet nejen své schopnosti při debatování, ale také se zdokonalovat v anglickém jazyce.

Hlavními organizátory zasedání jsou Adam Palivec (ČR) a David Čapek (ČR), předsedkyní konference je Alina Khan (LU).

Na zasedání se počítá s účastí více než 80 delegátů neboli žáků středních škol z celé České republiky i zahraničí. Během konference se posléze rozdělí do osmi pracovních skupin (výborů), přičemž v každé z nich budou diskutovat nad přiděleným aktuálním tématem, jež budou zastřešena ústředním mottem zasedání “Emphasizing individuality in globalised world”. Následně na dané téma vytvoří tzv. rezoluci – nástin možného řešení problému. Delegáty povede přibližně 40 členný mezinárodní tým facilitátorů.

Během akce také proběhne bohatý doprovodný program, a to jak pro studenty, tak i učitele, kteří je budou doprovázet. Jeho součástí bude i panelová debata na téma ekologické krize a jejích dopadů, které se zúčastní mimo jiné Anna Mezgerová z hnutí Fridays for Future nebo Jana Dlouhá z Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy.

RVK bude mít mimo jiné soutěžní charakter – nejúspěšnější delegáti dále postoupí na Národní výběrovou konferenci, která se bude konat v březnu 2020. Jejich možnosti zapojit se v EPM však národní výběrovou konferencí nekončí. Ti nejúspěšnější delegáti každoročně reprezentují Českou republiku v zahraničí na mezinárodních zasedáních Evropského parlamentu mládeže.

Kontakty

Adam Palivec & David Čapek

Hlavní organizátoři

Aneta Šeráková

Kontakt pro média

Partneři a sponzoři

Pro média

V případě zájmu o mediální spolupráci nás neváhejte kontaktovat na adresách uvedených výše.