O události

Co je EYP?

European Youth Parliament (EYP) je mládežnickou organizací, která spojuje 34 500 mladých lidí ročně v rámci téměř 600 různých událostí. Na tzv. zasedáních, událostech, které mohou trvat až 12 dní, mají účastníci možnost rozvíjet své argumentační a komunikační schopnosti, práci v týmu či angličtinu během diskuzí o současných Evropských tématech. Zasedání nejsou jen plná diskuzí, ale také aktivit v rámci teambuildingu, nekonečných možností setkat se s evropskými či místními osobami s rozhodovací mocí a možností objevovat cizí kultury.

Co je mezinárodní zasedání?

Třikrát ročně se setká až 300 účastníků na mezinárodním zasedání, 12ti-denní události, která je vlajkovou lodí celé sítě, jíž se účastní mladí lidé ze všech zemí zapojených do sítě EYP. Jedna z těchto událostí se uskuteční v Brně v České republice pod tématem Hledání srdce Evropy od 19. do 30. července 2017.

Proč?

Účastníci budou mít možnost diskutovat různé evropské problémy a navrhnout vlastní řešení a zároveň tak prezentovat a obhajovat své názory. Budou mít také možnost objevit město Brno a Jihomoravský kraj skrze doprovodnýnkulturní program.

Naším cílem je zorganizovat nezapomenutelnou událost pro všechny účastníky a představit jim také Českou republiku a Brno. Město má rozhodně co nabídnout vzhledem k tomu, že se jedná o studentské město s mnoha veřejnými i soukromými univerzitami.

POŘÁDAJÍ

Schwarzkopf Stiftung je mezinárodní organizace zaštiťující European Youth Parliament (EYP). EYP Czech Republic je národní pobočkou EYP.