O EYP

EYP_logo-1024x695European Youth Parliament (EYP) je unikátní vzdělávací program, který umožňuje mladým lidem diskutovat současná témata v parlamentním prostředí. Naším cílem je přispívat k rozvoji dovedností a znalostí mladých lidí v ČR vytvořením platformy pro svobodné sdílení názorů. V přístupu k žákům kombinujeme prvky aktivního užívání cizího jazyka s akademickou diskuzí.

EYP je také politicky neutrální a nezávislou organizací. Metody jsou založeny na neformálním vzdělávání a vzájemném učení a sdílení zkušeností. Tím program usnadňuje učení se zásadním společenským a profesním dovednostem a podporuje nezávislé myšlení a společensko-politickou iniciativu.

EYP je celoevropskou organizací, která se neomezuje pouze na hranice Evropské unie. Jakožto síť nezávislých asociací, EYP v současnosti funguje ve 40 evropských zemích, čímž umožňuje kontakt napříč hranicemi. EYP tak nabízí platformu pro mezikulturní setkání, upevňování vzájemného porozumění a je tak významným přínosem pro sjednocenou Evropu.

Objevte více na eyp.org.

 

POŘÁDAJÍ

Schwarzkopf Stiftung je mezinárodní organizace zaštiťující European Youth Parliament (EYP). EYP Czech Republic je národní pobočkou EYP.